Sport Shqiptar

Lojtari shqiptar shkëlqen në Angli

Anis Mehmeti shndërrohet në protagonist në Championship me skuadrën e Bristol City.

Sulmuesi shqiptar i dhuroi fitoren skuadrës së tij teksa gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 73, përballë Leicester City.

Bristol fitoi me shifrat 1-0 falë golit të Mehmetit, një gol që për nga mënyra e ekzekutimit ishte shumë i bukur.

23-vjeçari kontrolloi topin në hyrje të zonës kundërshtare dhe me një goditje të fortë me të majtën shkundi rrjetën për të ndezur festën te Bristol City.

Ky ishte goli i tretë në këtë sezon për Mehmetin.

Pas kësaj fitoreje, Bristol ngjitet në kuotën e 50 pikëve në vend të 12 ndërsa Leicester mban vendin e dytë me 82 pikë.

/Shqip.com