Sport Ndërkombëtar

Liverpool-Cheslea, publikohen formacionet zyrtare

Chelsea-Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të finales së FA CUP, ndërmjet Liverpool dhe Chelseat.

Jurgen Klopp ka vendosur të mos ikë rreshtimit 4-3-3.

Në qendër të mbrojtjes së bashku do të luajnë Van Dijk dhe Konate, teksa në mesfushë Henderson, Thiago dhe Keita.

Për shkak të lëndimit jashtë fushës së gjelbër ka mbetur Keita.

Ndërsa, sulmi përbehet nga Mane, Salah dhe Diaz.

Image

Në anën tjetër, Thomas Tuchel ka bërë disa lëvizje.

Nga minuta e parë është rikthyer si startus Chalobah.

Së bashku me të – në repartin defanziv janë Thiago Silva dhe Anotnio Rudiger.

Teksa, risi ka edhe në repartin sulmues ku nga minuta e parë do të luaj Romelu Lukaku.

May be an image of text that says "CHELSEA LINE-UP 16MENDY CHALOBAH 6 THIAGO SILVA 2 RUDIGER 24 JAMES 8 KOVACIC 5 JORGINHO c 3 ALONSO 19 MOUNT 9 LUKAKU 10 PULISIC PRESENTED BY PARI MATCH BeGambleAware.org SUBS ARRIZABALAGA, AZPILICUETA, SARR, KANTE, LOFTUS- CHEEK, SAUL, BARKLEY, WERNER, ZIYECH."

ë këtë takim janë “The Reds”, pasi janë ende në garë për të fituar të gjitha trofetë.

Ndërsa, për Chelsean ky titull është shpresa e vetme për ta mbyllur sezonin duke festuar.