Rama pas sulmit në Deçan: Meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është deklaruar rreth sulmit të së premtes në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vdekur tre persona si pasojë e plagëve të marra nga të shtënat me armë zjarri, njofton Shqip.com. Ai nëpërmjet një postimi në Twitter, tha se autori i këtij krimi meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë. Rama kështu … Continued

Ministrja Haxhiu: Kriminelët duhet të përballen me drejtësinë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas vrasjes që ndodhi të premtën mbrëma në Gllogjan. Haxhiu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky rast duhet të zbardhet sa më parë dhe kriminelët të përballen me drejtësisë. “Në këto momente të rënda, bashkëndjejmë me familjarët e viktimave dhe lutemi për shëndetin e personave … Continued

Kurti: Policia e mobilizuar me kapacitete të plota për ta hetuar krimin e rëndë në Gllogjan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vdekur tre persona, dy prej të cilëve nxënës dhe një shofer autobusi, njofton Shqip.com. Kurti tha se Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të … Continued

Prokurori thotë se janë disa pista të hetimit, Policia: Dyshohet për një autor të sulmit në Gllogjan

Prokurori i rastit në ngjarjen e ndodhur gjatë pasdites së sotme në Gllogjan, ku tre persona mbetën të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri brenda një autobusi, ka bërë të ditur se janë disa pista të ndryshme të hetimit, transmeton Shqip.com. Ai tha se deri më tani nuk dihet për ndonjë motiv … Continued

Sveçla kërkon nga Policia që sa më shpejtë ta kapë autorin e vrasjes në Gllogjan

Ministri Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Deçan, ku mbetën të vrarë të paktën tre persona. Ministri Sveçla ka thënë se pas lajmit që e mori për tragjedinë ka ndërprerë menjëherë vizitën në Shqipëri dhe është nisur për në Deçan, shkruan Shqip.com. “Menjëherë e kam ndërprerë vizitën dhe aktivitetet … Continued

Meta pas sulmit në Deçan: Të merret ndëshkimi më i ashpër ligjor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas vdekjes së tre personave nga sulmi me armë zjarri në autobusin në Gllogjan të Deçanit, njofton Shqip.com. Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Meta tha se ka besim të plotë te institucionet përgjegjëse të Kosovës që të zbulojë sa më parë autorët … Continued

Ramosaj: Të kapet sa më parë autori i sulmit ndaj autobusit ku mbeten të vrarë tre persona në Deçan

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka kërkuar nga Policia e Kosovës që sa më shpejt të kapet autori i sulmit ndaj autobusit që mbetën të vrarë 3 persona, dy prej tyre nxënës në Gllogjan. Ramosaj në Facebook u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave. “I tronditur dhe i trishtuar nga sulmi kriminal në … Continued

Ministrja Haxhiu: Kriminelët duhet të përballen me drejtësinë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas vrasjes që ndodhi të premtën mbrëma në Gllogjan. Haxhiu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky rast duhet të zbardhet sa më parë dhe kriminelët të përballen me drejtësisë. “Në këto momente të rënda, bashkëndjejmë me familjarët e viktimave dhe lutemi për shëndetin e personave … Continued

Krasniqi: Organet e sigurisë ta zbardhin sa më parë sulmin makabër në Deçan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Gllogjan ku mbeten të vrarë tre persona në mesin e tyre edhe dy nxënës. Krasniqi në Facebook ka shkruar se është i tronditur nga sulmi makabër që ka ndodhur në Deçan. Ai ka bërë thirrje që organet ta zbardhin rastin dhe … Continued

Konjufca thirrje organeve të rendit pas rastit në Deçan: Orët janë të gjata

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas rastit të sotëm ku mbetën të vdekur tre persona në një sulm me armë zjarri brenda një autobusi në fshatin Gllogjan të Deçanit, njofton Shqip.com. Konjufca thotë se ky rast tragjik është me përmasa kriminale. Derisa shprehi ngushëllimet e tij për familjet e viktimave, Konjufca … Continued