Zelensky flet me Erdoganin: E informova për terrorizmin nuklear nga Federata Ruse

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka falënderuar për mbështetjen e palëkundur Turqinë.

Zelensky përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se ka biseduar me Presidentin e Turqisë, Erdogan.

“E informova për agresionin e vazhdueshëm dhe terrorizmin nuklear nga Federata Ruse. Ne duhet t’i japin fund armiqësive”, ka shkruar Zelensky./Shqip.com