Volodymyr Zelenskiy: Rusia ka kryer sulme me raketa në infrastrukturën ukrainase

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha se Rusia ka kryer sulme me raketa në infrastrukturën ukrainase dhe rojet kufitare.

Teksa, shtoi se se ishte shpallur ligji ushtarak dhe ai u kishte bërë thirrje liderëve botërorë që të vendosin të gjitha sanksionet e mundshme ndaj Rusisë.

Ai po ashtu shtoi se “Ju lutem qëndroni në shtëpi ne të gjithë po punojmë, i gjithë sistemi i mbrojtjes po punon”. /Shqip.com