Portugalia – me një këmbë në Katar

Edhe një gol.

Portugalia ka dyfishuar epërsinë ndaj Maqedonisë së Veriut.

Goli është shënuar nga Bruno Fernandes.

Pas një kundërsulmi të shpejtë, ai u asistua nga Diego Jotta dhe e dërgoi topin në rrjetë – në minutën e 66-të.

Me këtë rezultat, portugezët janë me një këmbë në Katar.

Teksa, ëndrra e maqedonëve për një kualifikim tutje – është afër të marrë fund.

Shqip.com do ju mbajë të informuar për të gjitha risitë nga ky takim.