Përderisa gazetari i CNN po raportonte – ndëgjohen raketat ruse dhe kalojnë tanket

Përderisa gazetari i CNN, Frederick Pegeten po po raportonte nga Belgorod – rusët po sulmonin Ukraninën nga qielli.

Madje – ai e ndali raportimin për një moment -pasi raketat ruse po ndëgjoheshin.

Teksa, kjo nuk ishte e gjitha.

Pranë tij – kaluan edhe tanke ruse që e bënë këtë skenë të duket sikur në filma, por është realitet.

Gazetari tha se “nëse mund të shihni, ato janë shumë të zhytura – me siguri janë duke ndërruar pozicionin”.

Ndërsa, tanket kaluan – prapa tyre mbetej baltë.

Pegeten – po ashtu shtoi se këto makineri ruse – duket që po avancojnë drejtë zonave të Ukrainës./Shqip.com