Netanyahu: Nuk ka armëpushim pa lirimin e pengjeve

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu përsërit se nuk do të ketë “armëpushim” në Gaza pa lirimin e të gjithë pengjeve që mban Hamasi. Dhe ai shton se sapo të përfundojë lufta, Izraeli do të marrë “përgjegjësinë totale për sigurinë” në Rripin e Gazës.