Molliqaj: Kurti e ka futë kokën në dhe si struci

Kryetari i Partisë Social Demokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj ka hedhur përsëri akuza në drejtim të Qeverisë dhe kryeministrit Kurti.

Ai ka thënë se aq e mirë na qenka marrëveshja saqë Kurti e ka futë kokën në dhe si struci.

“Aq e mirë na qenka marrëveshja saqë Kryeministri, me krejt partinë e tij, e kanë futë kokën në dhe si struci.Si pas një stuhie apo pas një disfate. Sepse disfatë ishte. E Albin Kurti heshtet kështu si sot, pas secilës disfatë.E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villën e Titos në Shën Naum. Dallimin bëjeni vetë”, ka thënë Molliqaj.

Theksojmë se sot gjatë ditës, përmes një postimi në Facebook, PSD ka njoftuar se të shtunën do të ketë protestë duke filluar nga Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Sipas njoftimit, protesta do të fillojë nga ora 14:00.

Tutje, në njoftim ata thonë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje.