Lokacionet ku po ndodhin sulmet

Lokacionet ku po ndodhin sulmet

Raketa ajrore dhe shpërthime janë raportuar nga kryeqyteti ukrainas Kiev dhe qyteti i Kharkiv-it.

Në një deklaratë në televizionin nacional rus, Vladimir Putin, ka thënë se Rusia nuk e ka ndërmend ta pushtojë Ukrainën dhe ka kërkuar nga ushtria ukrainase që të ulë armët, raporton BBC.

Pak momente më vonë janë raportuar sulme që për target kanë pasur baza ushtarake.

Ukraina ka njoftuar se Rusia ka lëshuar mbi Ukrainë “evazion të plotë”.