Limaj: Ke humbur legjitimitetin, jep dorëheqje Albin

Kryetari i Partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kërkuar që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të jap dorëheqje.

Sipas Limajt, Kurti e ka humbur legjitimitetin.

“Ke humbur legjitimitetin, jep dorëheqje Albin!Saktësisht katër ditë pa mbushur dy vite prej kur mori drejtimin e qeverisë, Albin Kurti do të mbahet mend dhe përgjegjës për dyfishimin e barrës së obligimeve të shtetit të Kosovës.Ujdia e arritur mbrëmë është rezultat i politikave mashtruese e populiste dy vjeçare. Për më tepër, kjo marrëveshje është edhe ndëshkim për qasjen e tij për këtë process”, ka thënë Limaj.

Nga marrëveshja për njohje reciproke, Kosova përfundoi në marrëveshje pa njohje  dhe me “Zajednicë”, brenda ka shtuar më tutje Limaj.