Liban, dy gazetarë dhe një civil të vrarë nga sulmi izraelit

Dy gazetarë dhe një civil u vranë në një sulm izraelit në Libanin jugor. Kështu raporton agjencia e lajmeve e qeverisë libaneze Nna, sipas së cilës sulmi vdekjeprurës ka ndodhur në zonën midis Tayr Harfa dhe Jebbin, në sektorin perëndimor të vijës së frontit midis Hezbollahut dhe Izraelit. Gazetarja pro-Hezbollah TV Al Mayadeen Farah Omar dhe producentja e saj Rabih Al Maamari janë mes viktimave.