Haradinaj: Jemi përkrah botës demokratike kundër agresionit rus në Ukrainë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj për pushtimin e Rusisë në Ukrainë ka deklaruar se agresoni i paprovokuar dhe i padrejtë duhet të ndalet menjëherë.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook  u shpreh se populli i Kosovës është kundër agresionit rus në Ukrainë.

“Jemi përkrah botës demokratike kundër agresionit rus në Ukrainë.Agresioni i paprovokuar dhe i padrejtë duhet të ndalet menjëherë.Fitorja është e Lirisë dhe Demokracisë. Lutjet tona janë për popullin trim dhe krenar të Ukrainës”, ka shkruar Haradinaj./Shqip.com