Driton Kuka: Sot jemi me popullin dhe sportistët e Ukrainës

Trajneri i Përfaqësues së Kosovës në xhudo, Driton Kuka ka shprehur solidarizimin  e tij – me Ukrainën.

Përmes një postimi në Facebook – ai ka shkruar se është me xhudistën ukrainës, Daria Bilodid dhe të gjithë sportistet tjera nga ky vend.

Reagime – në mbështetje të Ukrainës kanë bërë dhe personalitet tjera publike – nga fusha e politikës, sportit dhe artit. /Shqip.com