Blinken takohet të shtunën me palestinezët dhe vendet arabe

Jordania njofton se të shtunën do të presë një takim mes Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, dhe homologëve të tij Arabisë Saudite, Katarit, Emirate dhe Egjiptit, së bashku me pjesëmarrjen e palestinezëve. Kështu shkruan gazeta izraelite Haaretz.