Blinken do të vizitojë Izraelin dhe Jordaninë të premten

Sekreati amerikan, Anthony Blinken

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të vizitojë Izraelin dhe Jordaninë të premten. Uashingtoni e raportoi atë. Burime diplomatike turke kanë bërë të ditur se shefi i diplomacisë amerikane do të jetë në Ankara të dielën.