Abdixhiku i përgjigjet pozitivisht ftesës së Kurtit për takim

Pas dy krerëve të partive opozitare, Ramush Haradinaj dhe Memli Krasniqi edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku pritet që nesër të marrë pjesë në takim me kryeministrin Kurti.

Lajmin për Shqip.com e ka konfirmuar Sibel Halimi.

Takimi midis Kurtit dhe krerëve të partive opozitare pritet të ndodh në mëngjes. Tema kryesore e këtij takimi pritet të jetë situata në veri të vendit.