Sport Ndërkombëtar

Legjenda e Arsenalit merr drejtimin e ekipit anglez

Patrick Vieira, Thiery Henry dhe Roberto Pires

Legjenda e Arsenal, Patrick Viera ka marr drejtimin e skuadrës angleze, Crystal Palace, transmeton Shqip.com.

Ish-futbollisti i “Gunners” ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare me klubin anglez.

Ai u shpreh I ngazëllyer me aventurën e re në Angli.

Vieira ishte trajneri i skuadrës franceze, Nice për dy sezone, ndërsa kjo do të jetë Aventura e tij e parë në kampionatin anglez./Shqip.com