Sport Ndërkombëtar

Leeds siguron shërbimet e Junior Firpos

Junior Firpo

Leeds United ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me mbrojtësin e Barcelonës, Junior Firpo për 15 milion euro, shkruan “Goal”, transmeton Shqip.com

Leeds ka fituar garën me klube tjera nga Premier League dhe Serie A për të nënshkruar me Firpon.

24-vjeçari do të prezantohet në “Elland Road” pak para fillimit të ndeshjeve para-sezonale të skuadrës angleze.

Firpo do të bëhet nënshkrimi i parë i verës për skuadrën nga Yorkshire, derisa Barcelona ka qenë e “etur” për ta shtyrë atë sa më shpejt të jetë e mundur të transferohet në Angli për shkak të krizës financiare në “Camp Nou”./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.75
Sot : 27/09/2022