Sport Shqiptar

Lë Kosovën për Shqipërinë, Arbnor Muja i bashkohet kuqezinjve të Sylvinhos

Arbnor Muja do të luajë për Shqipërinë. Sulmuesi kosovar ka lënë kombetaren e Kosovës për të luajtur për kombëtaren Shqiptare.

Muja ishte grumbulluar nga Kosova për dy ndeshjet ndaj Izraelit dhe Androrrës, por nuk ishte aktivizuar asnjë minutë. Sulmuesi i skuadrës belge Antwerp në Belgjikë, sipas asaj që raporton “Telegrafi” ka vendosur të luajë për Shqipërinë.

24 vjecari për momentin ndodhet në Shqipëri ku ka ushëtuar nga Belgjika ku do pajiset me pashaportë Shqiptare. Muja do grumbullohet nga trajneri i kombëtares Shqiptare për ndeshjet e muajit shtator ndaj Cekisë dhe Polonisë.

/Shqip.com