Sport Ndërkombëtar

Lazio dhe Roma publikojnë formacionet e derbit të zjarrtë

“Derby della Capitale” ndërmjet Lazios dhe Romës luhet në kuadër të javës së 27 në Serie A.

Lazio në vend të tretë dhe Roma në vend të pestë luftojnë për një vend në top-katërshe dhe aktualisht diferenca ndërmjet tyre është vetëm dy pikë.

Tashmë janë zbuluar edhe formacionet zyrtare. Ndeshja nis në ora 18:00.

Formacionet zyrtare

Lazio: Provedel; Marusic, Casale, Romagnoli, Hysaj; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibáñez; Zaleëksi, Cristante, Ëijnaldum, Spinazzola; Dybala, Pellegrini; Belotti.

/Shqip.com