Sport Ndërkombëtar

Laporta: Kessie do prezantohet të mërkurën, Christensen të enjten

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta

Barcelona ka filluar “goditjet” në merkaton e verës.

Presidenti i kësaj skuadra, Joan Laporta ka bërë të ditur se Kessie dhe Christensen janë punë e kryer.

Teksa, të njëjtit do të prenzatohen në këtë javë.

“Ne do të prezantojmë Kessie të mërkurën dhe Christensen të enjten” – tha Laporta.

Dyshja në fjalë do zbarkojnë në “Camp Nou” me parametra zero.

Por, ky pritet të jetë vetëm fillimi i këtij afati kalimtar për Barçën.

Sulmuesi i Leeds United, Raphinha dhe Robert Leëandoëski i Bayern Munchen – janë objetivat e tjetër të katalunasve.

Në krye me Xavi Hernandez, kye kip po përgatitet për një revolucion, por fusha e gjelbër do e tregojë sa do të kenë sukses në arritjen e objektivave./Shqip.com