Lajme

Lajçak jep detaje nga takimi i sotëm

Emisari evropian për dialogun, Miroslav Lajçak ka thënë se dy kryenegociatorët i kanë prezantuar propozimet për cështjen e dinarit.

“Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë kanë prezantuar sot propozimet për rrugën përpara për personat e prekur nga rregullorja e BQK-së për operacionet me para të gatshme. Diskutimet tona të gjata ndihmuan për të sqaruar detaje të rëndësishme. Javën e ardhshme ne ramë dakord të mblidhemi sërish me ambicien për të gjetur një zgjidhje”, ka shkruar ai.

/Shqip.com