Sport Ndërkombëtar

Kur dhe si do të luhen ndeshjet 1/16-ave të Euro 2024?

Me ndeshjet e fundit të ditës së tretë të grupeve E dhe F dhe kualifikimet historike të Turqisë dhe Gjeorgjisë, është përcaktuar edhe shorti për fazën e 16-të të Euro 2024 dhe janë përvijuar sfidat e turit të radhës.

Rundi i 16-ave (29 qershor-2 korrik):

29 qershor, ora 18:00: Zvicër-Itali (38) luhet në Olympiastadion (Berlin)
29 qershor, ora 21:00: Gjermani-Danimarkë (37) në Westfalenstadion (Dortmund)

30 qershor, ora 18:00: Angli-Sllovaki (40) në AufSchalke Arena (Gelsenkirchen)
30 qershor, ora 21:00: Spanjë-Gjeorgji (39) përballja në RheinEnergieStadion (Këln)

01 korrik, ora 18:00: Francë-Belgjikë (42) në Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)
01 korrik, ora 21:00: Portugali-Slloveni (41) në Waldstadion (Frankfurt)

02 korrik, ora 18:00: Rumani-Holandë (43) në Allianz Arena (Mynih)
02 korrik, ora 21:00: Austri-Turqi (44) luhet në Red Bull Arena (Leipzig)

/Shqip.com