Sport Ndërkombëtar

Kroos i përgjigjet pyetjes milionëshe

Toni Kroos iu bashkua Real Madridit në verën e vitit 2014. Nëntë vjet më parë, një futbollist shumë i ri gjerman mbërriti në kryeqytetin e Spanjës, i cili premtoi se do t’i sjellë suksese të mëdha Realit

Pa dyshim, nënshkrimi i tij ishte shumë i lirë. Ka kushtuar vetëm 25 milionë euro. Mund të thuhet pa problem se ishte një dhuratë nga Pep Guardiola, i cili në atë kohë drejtonte Bayern Munich.

Mesfushori ka qenë gjithmonë një person që flet shumë qartë. Ditët e fundit e ka bërë sërish në një bisedë promovuese me markën e birrës Mahou. Në një event të tillë, ai vlerësoi “Los Blancos” dhe tha një frazë që tifozët e Real Madridit do ta donin shumë: “Kam luajtur për një ekip të madh si Bayern, por Reali është unik”.

Pra, në mes Bayernit e Realit, Kroos zgjedh gjigantin spanjoll.

/Shqip.com