Lajme

Konjufca fton institucionet e drejtësisë të veprojnë menjëherë

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, si pasojë e të cilit mbeti i vrarë një zyrtar policor dhe një tjetër i plagosur.

“Ky është një sulm i drejtpërdrejt ndaj rendit kushtetues, ndaj veprimeve tona për rend dhe ligj dhe cenim i sovranitetit dhe sigurisë të vendit tonë”, ka thënë Konjufca.

Konjufca ka kërkuar që ky sulm të dënohet nga BE dhe ShBA.

“Në emër të Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së policit të vrarë, ndërsa policit të plagosur shërim sa më të shpejtë”.

Konjufca ka kërkuar që autorët e këtij krimi të sillen para drejtësisë, dhe ka ftuar institucionet e drejtësisë “të veprojnë menjëherë”.

/Shqip.com