Sport Ndërkombëtar

Kim, Kim, Kim, Kim…

Uruguay's midfielder #06 Rodrigo Bentancur (C) shoots but fails to score during the Qatar 2022 World Cup Group H football match between Uruguay and South Korea at the Education City Stadium in Al-Rayyan, west of Doha on November 24, 2022. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) (Photo by ADRIAN DENNIS/AFP via Getty Images)

Kupa e Botë gjithmonë sjell emocione dhe kështu ndodhi edhe në ndeshjen ndërmjet Uruguait dhe Koresë së Jugut. Bëhet fjalë për përbërjen e Koresë së Jugut, pasi të gjithë e kuptuan menjëherë se komentuesit e ndeshjes së sotme do të kenë një problem të madh.

Gjatë ndeshjeve mund të ndodhë që në fushë të jenë dy lojtarë që kanë të njëjtin mbiemër, por është e pabesueshme që në skuadrën e Koresë së Jugut do të jenë pesë lojtarë me mbiemrin Kim. Më interesante, katër prej tyre luajnë në mbrojtje, dhe i pesti është portieri Kim. Kështu, në ndeshjen e sotme, mbrojtja e Koresë së Jugut do të përbëhet nga Jin-Su Kim, Min-Jae Kim, Moon-Hean Kim dhe Young-Geon Kim, ndërsa portieri quhet Seung-Gyu Kim.

/Shqip.com