Lajme Ballkan

Katër raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24- të orëve të fundit në Shqipëri janë raportuar katër raste me COVID-19.

Po ashtu gjatë këtij intervali kohor nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Numri i të shtruarave në Spitalet e Shqipërisë është 1.

Sa i përket rasteve aktive në Shqipëri momentalisht janë 171 raste aktive dhe 333 mijë e 173 raste pozitive.

Prej fillimit të pandemisë jetën e kanë humbur 3 mijë 596 qytetarë.

/Shqip.com