Kulturë

Kadare sot feston ditëlindjen, Haradinaj i uron jetë të gjatë

Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, sot feston ditëlindjen. Atë e ka uruar kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

“I dashur Ismail Kadare, Urime ditëlindja dhe festofsh edhe shumë të tjera, i rrethuar me familjen, miqtë dhe librat. Paç jetën e gjatë!”, ka shkruar Haradinaj.

/Shqip.com