Sport Ndërkombëtar

Jose Mourinho ka mbërritur në Romë

Trajneri i Romës, Jose Mourinho

Trajneri portugez Jose Mourinho ka mbërritur në Romë.

Ai do ta drejtojë Romën e cila viteve të fundit nuk ka kaluar formë të mirë në Serie A.

Portugezi ka kontratë tre vjeçare me klubin dhe do të përfitojë 7.5 milionë euro për secilin vit.

Ardhja e tij në Olimpico është pritur me entuziazëm. /Shqip.com