Lajme

Jakshiq e Trajkoviç letër Vuçiqit: Nëse doje luftë në Banjskë, pse çove djem të pa trajnuar e jo ushtrinë

Sulmi në Banjskë
Sulmi në Banjskë

Marko Jakshiq dhe Momcilo Trajkoviç nga “Këshilli Kombëtar Serb” i kanë shkruar një letër të përbashkët presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Jakshiq dhe Trajkovic ia kanë përmendur presidentit serb Banjskën duke i thënë se “nëse mendonit të shkonit në luftë, pse s’dërguat forca special të xhandarmërisë, pro të rinj të pa tranjuar që nuk e kishin të kryer as shërbimin ushtarak”, raporton Kossev.

Në këtë letër, Jakshiq dhe Trajkovic i kanë thënë Vuçiqit se e “ka ngritur Kurtin në nivelin e Napoleonit” dhe se Vuçiq “është partner i koalicionit”, përmes bashkëpunimit të Listës Serbe dhe Qeverisë së Kosovës.

Ata gjithashtu kanë thënë se presidentja e Kosovës që është një prej bashkëpunëtorëve më të ngushta të Albin Kurtit “është zgjedhur me tre vota të Listës Serbe”.

/Shqip.com