Sport Shqiptar

Izreal – Shqipëri, mbyllet pjesa e parë

Momente nga ndeshja

Është mbyllur pa gola – pjesa e parë ndërmjet Izralelit dhe Shqipërisë.

Ani – pse kuqezinjët ishin dominues – rrjetën nuk e tundën dot.

Rastin më të mirë e pati – Armando Broja – që pasi e rrëmbeu topin nga kundërshtarët ishte në situatë të vetme me portierin – por nuk shënoi.

Momente nga takimi

Në anën tjetër – vendasit po mundohet të luajnë me kundërsulme – gjë që nuk funksionoi.

Me këtë rezultat – Shqipëria mbetet në pozitën e fundit në tabelë – me vetëm dy pikë të grumbulluara.

Në anën tjetër – Izrali është lider – më gjashtë pikë – por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Momente nga takimi

Të gjitha rezultatet – pas 45 minutave lojë:

Çekia 0-2 Portugali

Spanja 0-1 Zvicra

Skocia 0-2 Republika e Irlandës

Serbia 2-0 Suedia /Shqip.com