Sport Ndërkombëtar

Iran – ShBA, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes mes reprezentacionit të Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kupën e Botës.

Sfida është në kuadër të Grupit B dhe zhvillohet me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Al Thumama” në Doha.

Fitorja është opsion i vetëm për dy reprezentacionet për kalim të grupit, andaj kjo garant një ndeshje të luftuar nga dy anët.

Formacionet zyrtare:

Irani: Beiranvand; Mohammadi, Hosseini, Pouraliganji. Rezaeian; Hajsafi, Nourullahi, Ezatolahi, Gholizadeh; Azmoun, Taremi.

ShBA: Turner, Dest, Carter-Vickers, Ream, Robinson, Adams, McKennie, Musah, Weah, Sargent, Pulisic.

/Shqip.com