Lajme

Imami i Qabesë arrinë në Kosovës, pritet nga Myftiu Tërnava

Imami i Qabesë dr. Abdullah Ava del-Xhuheni së bashku me delegacionin shoqërues kanë arritur në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur Bashkësia Islame e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për media.

Imami i Qabesë është pritur nga kryetari i BIK-ut Myftiu Naime ef. Tërnava.

“Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava me bashkëpunëtorë priti në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” imamin e Qabesë dr. Abdullah Avad el-Xhuheni dhe delegacionin shoqërues”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, imami i Qabës do të qëndroj tre ditë në Kosovë./Shqip.com