Lajme

Hoviener i shkon në takim Haradinajt, flasin për planin franko-gjerman

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ku temë kryesore e diskutimit ishte procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj e ka konfirmuar edhe njëherë mbështetjen e AAK-së për planin franko-gjerman.

“E konfirmova qëndrimin e Aleancës në mbështetje të Planit Franko-Gjerman duke theksuar se ky plan duhet që Kosovës t’i mundësojë rrugën e njohjes nga Serbia, anëtarësimin në NATO dhe organizatat tjera ndërkombëtare”, është shprehur Haradinaj.

/Shqip.com