Horoskopi për 2023, shenjat me “yll në ballë”

Horoskopi
 • dashi

  Këtë vit deri në prill-maj e mori dashi stafetën dhe do ta vazhdojë. Ikën Jupiteri që është planeti i fatit dhe kalon tek dashi. E bën më superior, me plane të mëdha, ndërtime, objektiva. Kemi një dash që do të ngjitet lart, lufton fort. Me Jupiterin do kenë shumë kujdes shenjat e zjarrit sidomos dash, shigjetar sepse Jupiteri lëviz dhe kalon në një planet lufte. Mund të kemi incidente, aksidente. Nuk duhet të jenë nervoz, të jenë të kujdesshëm.

 • demi

  Demët kanë qenë të goditur për një kohë të gjatë gjatë kësaj peridhe. Pjesa më e madhe e tyre kanë luftuar, janë përpjekur. Dikush ka humbur partnerin/en, punën, miqësinë. Futemi në një rrjetë tjetër sociale. I jepet një mundësi shumë e mirë demit, si nga ana erotike dhe në punë. Do ketë dem që do ecin shumë përpara: në biznes, karrierë, politikë.

 • binjaket

  Ne peridhën e tyre do të kenë ndryshime. Nuk janë fort mirë pasi janë të nagrkuar e të ngeshur me planet e tyre. Kanë luftime që nuk do ti bëjnë në këtë periudhë, këshillohet ti shtyjnë për më vonë.

 • gafore

  Duket se do ndjejë siguri. Personat që merren me art kanë prioritet këtë periudhë. Në marrëdhënie erotike do të jetë më e qeshur, më e lumtur. Përparon, do shohim që do hedhë hapa më të vendosur.

 • luani

  Do të jetë më i mobilizuar, më i fortë, më i përqëndruar. Të kenë kujdes me shëndetin. Të merren me aktivitet fizik, ecje. Do ketë fejesa dhe martesa këtë vit.

 • virgjeresha

  Ky vit do të jetë shumë i bukur për virgjëreshën dhe shumë i përshtatshëm. Vijnë oferta shumë të mira biznesi me grupe të vogjelë por dhe të mëdhenj. Duhet të mendohet mirë për bërë zgjidhjen më të mirë afatgjatë e që sjell më shumë lekë. Paratë që do të bëjë sivjet nuk do ti bëjë për të gjithë jetën.

 • peshore

  Është ballë për ballë me dashin. Dashi është i pari kështu që peshorja do të marrë dritë nga dashi. Është e stabilizuar, e vendosur për gjërat që do të bëjë. Punët do të shkojë shumë mirë. Po meqë Jupiteri është planet sulmi dhe kalon në dash, peshorja është përballë dhe duhet të kenë kujdes. Mund të jetë e tensionuar, duhet të tërhiqet. Këtë periudhë veç dashit, gaforres, bricjapit kemi dhe peshoren janë të favoriuzuara këtë periudhë.