Horoskopi i datës 18 maj

 • dashi

  Jini vigjilentë këtë fundjavë kur zhvilloni negociata. Nëse të tjerët kanë përshtypjen se mendja juaj nuk është në detyrën në fjalë, ata mund të gjejnë mënyra për të përzier faktet dhe për të përfituar nga konfuzioni juaj. Të paktën do të përfundoni duke paguar më shumë.

 • demi

  Ndërsa dielli i afrohet fundit të udhëtimit të tij nëpër shenjën tuaj, ju do të dyfishoni dhe madje trefishoni përpjekjet tuaja për të sjellë projektet aktuale në një përfundim të suksesshëm. Megjithatë, mos e digjni veten – do të ketë mundësi të tjera për të lënë gjurmën tuaj në botë.

 • binjaket

  Ju mund të jeni të vendosur të merrni një vendim të madh në lidhje me karrierën ose situatën tuaj financiare këtë fundjavë, por mos u nxitoni. Si dielli ashtu edhe Afërdita do të lëvizin në favorin tuaj javën e ardhshme, ndaj mund të përballoni të prisni edhe disa ditë.

 • gafore

  Ju mund të jeni në ankth për një situatë sfiduese që nuk tregon shenja përmirësimi, por planetët tregojnë se jeni duke u shqetësuar pa asnjë arsye. Brenda pak ditësh do të jeni në gjendje të shikoni prapa dhe të kuptoni se në fund të fundit nuk ishte aq e madhe.

 • luani

  Kishte kohë të vonshme kur i mbanit mendimet për vete në vend që të rrezikonit ta bënit një situatë të vështirë edhe më të vështirë për t’u zgjidhur. Tani ju duhet të shkoni në ekstremin tjetër dhe të bërtisni për atë që mendoni se ka shkuar keq – dhe kush është fajtori.

 • virgjeresha

  Nëse dikush ju rëndon këtë fundjavë, reagimi juaj i parë do të jetë t’i kundërpërgjigjni, por planetët tregojnë se nëse nuk paguani si me të ngjashmit, do të përfitoni në mënyra të papritura. Si fillim, presioni juaj i gjakut nuk do të kalojë nga çatia!

 • peshore

  Pavarësisht se sa mund të dëshironi të besoni se një mik apo koleg është i ndershëm dhe i besueshëm, duhet të bëni detyrat e shtëpisë tuaj dhe të kontrolloni nëse ajo që ju thonë është në nivel. Kur ka para në lojë, nuk mund të jeni shumë të kujdesshëm.