Horoskopi i datës 10 korrik

 • dashi

  Ju mund t’i tregoni një shoku atë që dëshiron të dëgjojë ose mund t’i tregoni atij atë që duhet të dëgjojë. Zgjidhni të parën nëse dëshironi një ditë të qetë; zgjidhni të dytën nëse mendoni se ata duhet të dinë faktet në vend që të vazhdojnë të mashtrojnë veten.

 • demi

  Mundohuni të mos kapeni shumë me idetë për të fituar dhe humbur. Është mirë të jesh nr. 1, sigurisht, por nuk është gjëja më e rëndësishme për momentin – ky nder i takon të qenit njeriu bamirës që i vë njerëzit e tjerë të parët.

 • binjaket

  Nëse ju vjen dëshira për të udhëtuar sot, atëherë thjesht paketoni një çantë dhe shkoni. Sipas planetëve, nuk ka asgjë me rëndësi të madhe që ju pengon, prandaj lejoni që shpirti juaj i aventurës t’ju udhëheqë në cilindo drejtim që ndihet më i tërhequr.

 • gafore

  Ndërsa vlerat e planetit Venus do të zhvendosen në zonën financiare të grafikut tuaj nesër, mund të jetë e mençur të mos ecni me kartat e kreditit. Të gjitha ato blerje të vogla që keni bërë gjatë javëve të fundit janë shtuar në një borxh të konsiderueshëm.

 • luani

  Injoroni kritikët dhe cinikët dhe vazhdoni me planet tuaja. Bota është e ndarë në dy lloje njerëzish: ata që i zbatojnë premtimet e tyre me veprim dhe ata që thonë se do të veprojnë, por duket se nuk i arrijnë kurrë.

 • virgjeresha

  Duhet të jeni 100 për qind i sigurt se është gjëja e duhur për ju përpara se të filloni një detyrë që do të marrë një pjesë të madhe të kohës dhe vëmendjes suaj, ndoshta në baza ditore. Është gjithçka ose asgjë: shkoni për të ose hiqni dorë prej saj.

 • peshore

  Nëse një mik shkon kundër këshillave tuaja dhe bën diçka që ju besoni se është e pamatur, me të vërtetë nuk mund të bëni asgjë për këtë. Ose ata do t’ju dëshmojnë se e keni gabim dhe do ta bëjnë të suksesshëm ose mund t’i ndihmoni ata të marrin pjesët më vonë.