Art Jetese

Horoskopi ditor, shenjat me fat për sot

Dashi
Në përgjithësi, një ditë pozitive dhe fitimprurëse edhe nëse hëna në kundërshtim mund të krijojë disa dyshime në lidhje me paratë. Kujdes me financat, shpenzimet janë të shumta, por do të duhet të kuptoni se si të mos e gjeni veten të prishur dhe ndoshta rrisni të ardhurat tuaja në një farë mënyre.

Demi
Do jeni duke përjetuar një periudhë transformimesh, si nga pikëpamja ekonomike, pune apo personale. Dikush mund ta gjejë veten duke bërë llogaritë për të kuptuar se ku është dhe nëse ka ndonjë rrezik të veçantë, nga ana tjetër është koha për t’u rikthyer në rrugën e duhur.

Binjakët
Jeni gati të hyni në një muaj, shtator, i cili është paksa i lodhshëm për çiftet. Edhe në marrëdhëniet më të qëndrueshme, mund të lindin ose të konfirmohen probleme që lidhen me punën, të cilat mund të kenë krijuar nervozizëm në shtëpi, sinqerisht. tensione të shmangshme por që kur lindin nuk duhen nënvlerësuar.

Gaforrja
Ka pak lodhje për të hequr qafe, duroni deri në mbrëmje dhe gjithçka do të jetë mirë. Përgjegjësitë peshojnë shumë këto ditë, nuk do të jenë të paktë ata që do të kenë probleme sidomos në punë apo që do të duhet të diskutojnë me një partner apo bashkëpunëtor.

Luani
Po përballeni me një projekt të bukur dhe të rëndësishëm, por ndoshta keni nevojë për ndihmë, mbështetje teknike apo edhe mbështetje “thjesht” morale zakonisht ju tentoni të bëni gjithçka vetë për të marrë 100% të kredisë dhe për të marrë më shumë kënaqësi nga gjërat tuaja.

Virgjëresha
Është një qiell që risjell dëshirën për të dashuruar, për t’i kushtuar kohë ndjenjave dhe për të dëgjuar zemrën. Në javët e fundit keni folur shumë për punën ose i keni kushtuar shumë hapësirë ​​​​fushës profesionale, është e vërtetë që qëllimet po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme me kalimin e muajve.

Peshorja
Mërkuri dhe Hëna janë aktivë në shenjën tuaj, një ilaç i vërtetë për ata që duhet të zgjidhin probleme të çdo lloji. Keni një horoskop të rëndësishëm që bie erë risi, dikush do të duhet të pranojë një rol të ri dhe të përshtatet. Sa më shpejt të jetë e mundur në një situatë të ndryshme nga ajo që është mësuar.

Akrepi
Përpiquni të mos sulmoni shumë të tjerët ose të jeni tepër të rëndë në gjykime, edhe nëse ky qëndrim me sa duket i forcës dhe vetëbesimit ndonjëherë fsheh një ndroje të madhe dhe po aq mosbesim.

Shigjetari
Në këtë periudhë yjet ndihmojnë ata që punojnë në një sektor kreativ, ndoshta i lidhur me reklamat, vlerësimet dhe marrëdhëniet me të tjerët. Ekziston mundësia për të marrë diçka më shumë se “zakonisht”, ndoshta një detyrë e papritur për të cilën keni përgatitur aq shumë ose në të cilën keni varur shpresa.

Bricjapi
Për të vazhduar gjithçka që keni në mendje keni nevojë për forcë, më shumë psikologjike se fizike, prandaj ju pret një ditë tjetër në të cilën do të duhet të përveshni mëngët dhe të zënë, ju dëshironi të arrini qëllimin tuaj, kështu që vazhdoni të punoni shumë, së shpejti do të arrini qëllimet e rëndësishme që i keni vendosur vetes.

Ujori
Me Venusin në kundërshtim, sipas parashikimeve të horoskopit ekziston rreziku që disa tensione dashurie të përforcohen dhe të bëhen më të mëdha se ç’janë në të vërtetë. Nga ana tjetër beqarët nuk kanë gjetur ende një pasion të madh dhe po e humbin entuziazmin, por kujdes mos e bëni këtë gabim.

Peshqit
Dikush është i shqetësuar sepse ende nuk i ka idetë e qarta për punën dhe nuk e di se çfarë të bëjë në muajt e ardhshëm, detyrojeni veten të shprehni fjalën tuaj dhe mos shtypni atë që ndjeni dhe mendoni! Prioriteti duhet të jetë të ndiheni mirë, ndaj nëse diçka ju nervozon apo ju zemëron, mos e mbani gjithçka brenda dhe flisni hapur.

/Shqip.com