Art Jetese

Horoskopi ditor, çfarë paralajmërojnë yjet për këto shenja

Dashi
Kjo ditë fillon më shumë vendosmëri. Pozicioni i favorshëm i Venusit po ju jep një dorë të madhe, një element force, i cili premton mirë, veçanërisht për sa i përket dashurisë. Për sa i përket punës, duhet ende pak kujdes. Duhet të sqarojmë disa situata në pritje në lidhje me çështjet ligjore ose financiare.

Demi
Të mërkurën nuk ka shumë bindje për atë që duhet ose nuk duhet të bëni. Ju keni qenë paksa i shqetësuar për disa ditë tani, veçanërisht nëse ka çështje të trashëgimisë për të zgjidhur. Keni bërë shumë sakrifica dhe nuk keni mundur të mbështeteni në ndihmën e askujt kur keni pasur nevojë.

Binjakët
Ju duhet të përqendroheni në këtë ditë në fund të gushtit, veçanërisht nëse ka vështirësi në çift. Në 48 orët e ardhshme Hëna në kundërshtim mund të shkaktojë disa probleme. Tashmë nga mbrëmja do të ndiheni më të lodhur, ndaj mundohuni të zgjidhni gjithçka në pjesën e parë të së mërkurës.

Gaforrja
Të mërkurën shumë prej jush po përjetoni emocione të veçanta dhe kjo e mërkurë do të jetë interesante, edhe sepse ka lindur me një hënë të favorshme. Kohët e fundit ka pasur disa momente të tensionuara dhe humori ka qenë paksa i prishur.

Luani
Të mërkurën gjatë këtyre orëve duhet të përpiqeni të dalloni çështjet sentimentale nga ato të punës. Sa i përket dashurisë, drita jeshile për pasione të reja, veçanërisht nëse po ktheheni nga një ndarje. Që nga fundi i gushtit e kendej ka pasur edhe nga ata që kanë menduar të martohen, të jetojnë bashkë.

Virgjëresha
Ju pret një vjeshtë plot angazhime, tani do të ishte më mirë të bëni një pushim relaksues. Një punë interesante sjell edhe qetësi, por duhen pasur parasysh edhe kufizimet fizike. Dielli do të hyjë në shenjën tuaj të horoskopit të mërkurën dhe kjo do të ushqejë dëshirën për të bërë shumë gjëra.

Peshorja
Së shpejti do të keni Marsin në shenjën tuaj dhe ky me siguri do të jetë një element shtesë fuqie. Ka ardhur koha për shpërblim. Ju jeni gati të merrni diçka që ju është marrë. Kushtojini vëmendje situatave që kanë nisur keq në të kaluarën me disa partnerë.

Akrepi
Nevojitet pak qetësi, sepse ka nevoj trupi për pushim keni disa probleme. Në disa raste ju është dashur të grindeni edhe me një ish, ose në çdo rast me dikë që është përpjekur të minojë sigurinë tuaj.

Shigjetari
Raste kur ndryshimet nuk kërkohen, por ndodhin. Disa personave të shenjës, pavarësisht se punojnë prej vitesh në grup, së fundmi u është dashur të përballen me lajme të padëshiruara. Mërkuri është pak nervoz, rrjedhimisht ka ende shumë gjëra për të sqaruar.

Bricjapi
Ju jeni një nga shenjat më të forta të kësaj shenje të horoskopit. Shumë prej tyre kanë marrë një çmim të madh, ose kanë bërë një zgjedhje radikale të jetës. Në përgjithësi ju pëlqen të punoni dhe mbi të gjitha të bëni gjëra në të cilat besoni shumë.

Ujori
Të mërkurë fotografia astrale sjell ende dyshime. Në dashuri nuk dëshironi të ndiheni të burgosur të emocioneve dhe do të distancoheni nga të gjithë njerëzit që përpiqen të manipulojnë mendimet tuaja.

Peshqit
Hëna në formë të mirë ju jep mundësinë të përballeni me çështje të mprehta këtë të mërkurë. Mërkuri dhe Marsi janë kundër njëri-tjetrit, ndaj përgatituni të debatoni. Idetë e të tjerëve në familje dhe në punë nuk do jenë të njëjta me tuajat.

/Shqip.com