Sport Shqiptar

Hazard zgjedh mes Botërorit me Belgjikën apo Championsit me Realin

Anëtarit të Real Madridit dhe Belgjikës Eden Hazard i është një pyetje klasike.

31-vjeçari po kalon një tjetër sezon jo bindës te Reali, por mbetet një figurë e rëndësishme në kombëtaren e vendit të tij.

Gazetarët e pyetën Hazardin nëse ishte gati ta vendoste triumfin në Botërorin e ardhshëm më lart se një sukses të ri me Real Madridin në Champions League.

“Varet nga rrethanat. Nuk mund të zgjedh Ligën e Kampionëve me Real Madridin nëse dal rrallë në fushë, por nëse luaj si Benzema sezonin e kaluar, atëherë sigurisht që do të zgjedh të fitoj Ligën e Kampionëve”, tha Hazard në një intervistë me gazetarin Mario Cartejane.

/Shqip.com