Lajme

Hamza nga Prizreni: PDK-ja gjithmonë e gatshme për zgjedhje të reja

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza gjatë të mërkurës ka qëndruar për vizitë në komunën e Prizrenit.

Nga atje Hamza ka thënë se PDK-ja është çdoherë e gatshme për zgjedhje të reja.

“Në kuadër të vizitave mobilizuese në terren, sot bashkë me Uranin i vizituam Shaqën e Kujtimin në Prizren dhe dolëm pak në Shatërvanin e bukur. PDK-ja, e cila ka dalë e para në zgjedhjet lokale, ka qenë dhe është çdoherë e gatshme për zgjedhje të reja”, ka shkruar Hamza në Facebook.

Ai ka shtuar se vendit do t’ia dhurojnë një qeveri kompetente e të përgjegjshme para qytetarëve dhe aleatëve, me një program konkret, të realizueshëm dhe me indikatorë të matshëm, të cilin do ta prezantojmë gjatë muajve të ardhshëm.

“Së bashku me çdo njeri vullnetmirë, me çdo qytetar që është lodhur nga kjo gjendje e pashpresë dhe dëshiron një jetë më të mirë këtu, në vendin tonë, ne do ta bëjmë ndryshimin”, është shprehur Hamza.

/Shqip.com