Sport Ndërkombëtar

Haaland u del në mbrojtje Sakas, Rashford e Sanchos

Sancho & Haaland

Sulmuesi i Dortmund, Erling Haaland u ka dalë në mbrojtje Sakas, Rashford dhe Sanchos pas abuzimeve në mënyrë racore drejtë tyre, transmeton Shqip.com.

Vetë sulmuesi ka reaguar përmes rrjetit social “Twitter”.

“Nuk e kuptoj pse ka ende vend për racizëm dhe diskrimin. Ne kurrë nuk do të lodhemi duke luftuar kundër çdo forme diskriminimi. Në vend që të duartrokite për guximin për të shënuar penallti, këta të rinj sulmohen me fyerje raciste. Jam pa fjalë”, ka shkruar Haaland.

Të tre futbollistët u ballafaquan me abuzime racore nga tifozët anglez për shkak të penalltive të humbura ndaj Italisë në finale të EURO 2020.

Anglia humbi finalen e Evropianit ndaj Italisë pas ekzekutimit të penalltive./Shqip.com