Lajme

Grida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do të rikthehet

Ish-politikania Grida Duma rrëfeu për situatën politike në vend, televizionin në jetën e saj, “Big Brother Vip 3″.

E ftuar në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio, Duma tregoi pse hoqi dorë nga politika.

Ajo jep një përgjigje edhe nëse do t’i rikthehet politikës.

Pse hoqët dorë ajo nga politika?!

Grida Duma: “Asgjë s’më ka lodhur. Politikën e dua shumë. Ashtu ishte momenti. Duhej një dalje për të treguar që për mua ky është çasti i duhur jo për të demotivuar ata që merren me politikë… Për imazhin jam shqetësuar më pak sesa për ecjen… S’kishte të bënte me mua personalisht, por kohezioni i njerëzve. Politika nuk bëhet pa punë në grup, nëse grupi s’është në kohezion, është copëtuar, pa strategji politike. Ky grup duhet ‘shkundur’ sepse disa gjëra duhen bërë ndryshe.

Ai që bën politikën duhet të jetë një kafshë politike. Politika është thelbi i interesit, por nëse e ke interesin e bashkuar me liderin e vendit je lider i madh, nëse e ke me planin politik s’je lider. Shqipëria ka 30 vite që mbijeton në njëfarë mënyre.

A do kthehej Grida Duma në politikë?

Grida Duma: Nuk e di, nuk e mendoj fare.

/Shqip.com