Sport Ndërkombëtar

Granit Xhaka është nominuar për çmimin “Sportisti i vitit në Zvicër”

Granit Xhaka

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, vazhdon shkëlqimin me skuadrën e Arsenalit dhe Përfaqësuesen e Zvicerës.

Xhaka po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm te skuadra e Arsnealit dhe Zvicra ku është e kapiten i saj.

Ai është shpallur dy herë radhazi lojtari i muajit te “Topçinjtë”, ndërsa nuk kanë munguar lavdërimet nga ekipi.

Së fundmi mësohet se Xhaka është nominuar për çmimin “Sportisti i vitit në Zvicër”.

Kujtojmë që do jetë pikërisht ky futbollist që do udhëheqë përfaqësuesen zvicerane drejt suksesit në Botërorin e Katarit.

Në listë ka edhe emra të tjerë si Noel Ott, Lla Ëatl, apo Alna Muller.

/Shqip.com