Sport Ndërkombëtar

Gjermania e nis mbarë Euro 2024, demolon Skocinë

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë, me rezultatin e pastër 5-1.

Një ndeshje e dominuar totalisht nga “pancerat”, që bindin në startin e turneut.

Wirtz zhbllokoi sfidën në minutën e 10-të, ndërsa Musiala dyfishoi shifrat në të 19-ën.

Havertz realizoi të tretin në fundin e pjesës së parë, ndërsa në të dytën kishte vend edhe për dy supergola të Can dhe Fullkrug.

Skocezëve ua dha golin e nderit lojtari i gjermanisë Rudiger me autogol në minutën e 87′.

/Shqip.com