Lajme

Gjenerali Clark tregon se çfarë bisedoi në takim me Kurtin

Albin Kurti dhe Wesley K. Clark.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar takim me gjenerali amerikan, Wesley Clark.

Clark pas këtij takimi ka bërë të ditur se Kurtin nuk kanë biseduar për sigurinë në Kosovë e Rajon.

“Në takimin me kryeministrin Kurti s’ka qenë temë diskutimi sigurinë në Kosovë e Rajon. Kemi biseduar për projekte energjetike”, tha ai.

Ish-komandanti i NATO-s, ndër të tjera ka përmendur edhe vëmendjen e Qeverisë së Kosovës për sigurinë.

“Mire që qeveria është e vëmendshme, mirëpo s’duhet harruar që edhe KFOR-i është prezent në Kosovë”, ka thënë Clark ka thënë ai për T7.

Clark është takuar edhe me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj./Shqip.com