Sport Ndërkombëtar

Giroud i dhuron tre pikë Milanit

Olivier Giroud

Kampionët triumfuan.

AC Milan ka triumfuar në udhëtim te Sampdoria me rezultat 1-2.

Rosonerët e nisën më mirë takimin dhe arritën të shënojnë – pas gjashtë minutave lojë me anë të Junior Messias.

Ky – doli të jetë edhe goli i vetëm në pjesën e parë.

Pjesa e dytë – pritej të ishte më “relaksuese” për kuqezinjët, por doli të jetë e kundërta.

Rafael Leao u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë – dhe u “skuq” duke e lënë ekipin e tij me një futbollist më pak në fushën e gjelbër.

Vendasit – me epërsi numërinë në fushë u vërsulën drejtë portës së kundërshtareve dhe qëllimin e arritën në minutën e 54-të.

Filipe Djuricic – realizoi për 1-1 dhe ndeshja veçse u bë më interesante.

Ama, mysafirët nuk u dorëzuan – ani pse të hendikepuar numërikisht.

Olivier Giroud – shënoi nga pika e bardhë – kur po zhvillohej minuta e 67-të dhe festa shpërtheu në taborin e kampionëve.

Deri – në fund të takimit shifrat nuk ndryshuan.

Me këtë fitore – Milani ngritet në kuotën e 14-të pikëve – dhe gjendet në vendin e dytë.

Pikë të njëjta ka edhe Napoli që është lider – por golaverazhi e bën diferencën.

Në anën tjetër – Sampdoria po kalon në formë katasrofale.

Dy barazime dhe katër humbje – janë të barabarta me dy pikë dhe vendin e 18-të për këtë ekip./Shqip.com

Tabela e Series A
Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022