Lajme

Gati Gjermani-Skoci/ Ja rreshtimet e skuadrave në ndeshjen hapëse të Euro 2024

Gjermani-Skoci do të jetë edhe sfida që do të çel siparin e Euro 2024. Vetëm pak minuta më parë, janë publikuar edhe të dyja formacionet e skuadrave.

Nagelsmann ka përzgjedhur skemën 4-2-3-1 me Havertz në majën e sulmit, ndërkohë që tekniku i skocezëve Clarke, ka përzgjedhur skemën 3-4-3, me treshen McGinn, Adams dhe Christie, me të cilët do të guxojë t’i shkaktojë dëme gjermanëve.

Formacionet zyrtare:

Gjermania (4-2-3-1): Neuer, Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt, Andrich, Kroos, Musiala, Gundogan, Wirtz, Havertz.

Skocia (3-4-3): Gunn, Porteous, Hendry, Tierney, Ralston, McTominay, McGregor, Robertson, Christie, McGinn, Adams.

/Shqip.com