Sport Ndërkombëtar

Fulham fiton ndeshjen e skuadrave të sapo inkuadruara në Premier League

Fulham vazhdoi fillimin e mirë të sezonit, pasi mundi Nottingham Forest 3-2 në City Ground falë tre golave ​​të pjesës së dytë të cilat u shënuan për pesë minuta.

Wily Boly bëri fillimin e tij të parë për Nottingham Forest ndërsa ata kërkuan fitoren e tyre të dytë të fushatës.

Ndërkohë, Fulham ishte duke u larguar nga humbja ndaj Tottenhamit herën e fundit.

Por ishin vendasit ata që kaluan në epërsi në minutën e 10, kur Taiwo Awoniyi depërtoi në shtyllën e largët dhe goditi nga afërsia.

Cottagers kishin filluar të riktheheshin në lojë pasi Palhinha dhe Aleksandr Mitrovic të dy patën përpjekje në portë që u shpëtuan me lehtësi.

Në pjesën e dytë ishin mysafirët ata që barazuan menjëherë pas pushimit, ndërsa Willian gjeti Tosin Adarabioyo, i cili u ngrit më lart dhe shënoi me kokë.

Skuadra e Marco Silvës e ktheu atë disa minuta më vonë, ndërsa Joao Palhinha goditi me një super goditje nga 25 metra drejt në këndin e sipërm.

Një pesë minuta e çmendur u bë edhe më e mirë për Fulhamin, pasi Harrison goditi herën e parë nga skaji i zonës për të tretën.

Skuadra e Steve Cooper nuk u pengua megjithatë dhe ia dolën të tërhiqnin një gol pas 15 minutash përpara, ndërsa Lewis O’Brien u largua vonë nga mesfusha dhe shënoi./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022